SKU: GJO 03128
List Price:
$107.00 CT
18.25" Height x 4.10" Width19.25" Length - Durable, Scratch-free - MicroFiber - White - 3/Pack - 3 / Carton
- Microfiber material prevents leaving lint behind
- High-quality construction wipes down surfaces without scratching
- Unique design won't trap quaternary ammonia chloride-based disinfectants
- Single-use pad maintains sanitary cleaning conditions
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 03128 |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | Single-use Microfiber Pad |
| Marketing Information | Microfiber pad features a high-quality design to prevent scratching surfaces and leaving lint behind. Durable construction will not trap quaternary ammonia chloride-based disinfectants. Single-use pad ensures sanitary cleanings and easy cleanup after use. |
| Packaged Quantity | 3 / Carton |
| Product Type | Cleaning Pad |
Product Information
| Pad Height | 18.25" |
| Pad Width | 4.10" |
| Pad Length | 19.25" |
| Quantity Per Container | 3/Pack |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | MicroFiber |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Catalog Page Number | NEW |
| Packing, Level 1 | 3 / PK |
| Packing, Level 2 | 3 PK/CT |
| Weight | 4 lbs |
| UPSable | |
| UPC | 035255031288 |
| UNSPC | 47131602 |
| Special Order | No |
| Color | WHITE |
| Quantity Per Selling Unit | 3/CT |
| Non-returnable |
;