SKU: GJO 10323CT
List Price:
$442.56 CT
Disposable - 10.3" Diameter - Warm White - Plastic Body - 125/Pack - 4 / Carton
- Ideal for breakrooms, parties and picnics
- Reusable and disposable plates can hold large helpings of hot or cold food
- 10-1/4" Diameter
- 125 plates in each pack; 4 packs of plates/carton
Packaged-Quantity
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 10323CT |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 10-1/4" Large Plastic Plates |
| Marketing Information | Large plates are easy to clean and can hold large helpings of hot or cold food. They are ideal for breakrooms, parties and picnics. 10-1/4" plastic plates are reusable and disposable. |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Product Type | Table Ware |
Product Information
| Kitchenware Type | Plate |
| Quantity Per Container | 125 |
| Container Type | Pack |
| Kitchenware Details | 1 x Plate |
| Disposable |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | Warm White |
| Product Material | Plastic |
| Diameter | 10.3" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
| Assembly Required | No |
| Catalog Page Number | J39 |
| Packing, Level 1 | 1 / EA |
| Packing, Level 2 | 125 EA/PK |
| Weight | 26.46 lbs |
| UPSable | |
| UPC | 50035255103232 |
| UNSPC | 52151502 |
| Special Order | No |
| Color | WARM WHITE |
| Quantity Per Selling Unit | 4/CT |
| Non-returnable |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information | limited 1 yr |
;