SKU: GJO 10429
List Price:
$75.93 PK
Disposable - 9" Diameter - Black - Plastic Body - 125 / Pack
- Ideal for breakrooms, picnics and parties
- Great for holding large servings of hot or cold food
- Reusable for cost-effectiveness
- Disposable for easy cleanup
Packaged-Quantity
People who bought this product also bought
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 10429 |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 9" Round Plastic Plates |
| Marketing Information | Plates are ideal for breakrooms, parties and picnics. Plastic material will hold large servings of hot or cold foods. Easy-to-clean, 9" plates are reusable and disposable. |
| Packaged Quantity | 125 / Pack |
| Product Type | Table Ware |
Product Information
| Kitchenware Type | Plate |
| Kitchenware Details | Plate |
| Disposable |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Diameter | 9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
| Assembly Required | No |
| Catalog Page Number | J39 |
| Packing, Level 1 | 1 / EA |
| Packing, Level 2 | 125 EA/PK |
| Weight | 4.15 lbs |
| UPSable | |
| UPC | 035255104296 |
| UNSPC | 52151502 |
| Special Order | No |
| Color | BLACK |
| Quantity Per Selling Unit | 125/PK |
| Non-returnable |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information | limited 1 yr |
;