SKU: GJO 11524CT
List Price:
$628.56 CT
C Fold, Multifold Dispenser - 6.8" Height x 11.5" Width x 4.1" Depth - Acrylic - Black - Wall Mountable - 9 / Carton
- Fits virtually all C-fold and multifold paper towel brands
- Design protects towels from moisture and contamination
- Great on countertops for easy dispensing
- Acrylic dispenser can be wall-mounted (screws and hardware not included)
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 11524CT |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | Folded Paper Towel Dispenser |
| Marketing Information | Paper towel dispenser accommodates virtually all C-fold and multifold paper towel brands. Design protects towels from moisture and contamination. Great on countertops for easy dispensing. Dispenser can be wall-mounted (screws and hardware not included). Dispenser is made of acrylic. |
| Packaged Quantity | 9 / Carton |
Product Information
| Dispenser Type |
|
| Features | Wall Mountable |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Acrylic |
| Height | 6.8" |
| Width | 11.5" |
| Depth | 4.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Catalog Page Number | J125 |
| Packing, Level 1 | 1 / EA |
| Packing, Level 2 | 9 EA/CT |
| Weight | 18 lbs |
| UPSable | |
| UPC | 50035255115242 |
| UNSPC | 48101916 |
| Special Order | No |
| Color | BLACK |
| Quantity Per Selling Unit | 9/CT |
| Non-returnable |
;